Teraźniejsza Prawda nr 530 – 2014 – str. 47
bardzo trudne, bolesne doświadczenie, lecz wiem, że to jest dla mojego dobra i cieszę się z tego i dziękuję ci Panie oraz będę ufać w Twoje skrzydła”. Bóg zawsze przyjdzie ci na ratunek, nigdy nie pozwoli rozbić się na dole o skały. On nigdy nie dozwoli, abyście byli próbowani ponad możliwość zniesienia tych prób.
Gdy przechodzisz przez jakieś trudności i zastanawiasz się, gdzie jest BÓG, pamiętaj, że nauczyciel był zawsze spokojny podczas próby. Ufaj w Panu.
Znam jeszcze inny przypadek. Pewien brat był starszym w zborze, on był przez wszystkich szanowany. Bracia zwracali się do niego po pouczenie i wskazówki. I potem Pan w słusznym czasie zabrał go, a wówczas zbór nie mógł już oczekiwać jego pomocy, tak więc wszyscy zaangażowali się i studiowali prawdę. Czy nie to jest dobrą rzeczą, prawda?
PIERWOTNY KOŚCIÓŁ OPŁAKIWAŁ JAKUBA
Pan Bóg zabrał Jakuba (jednego z trzech: Piotr, Jakub i Jan), dozwolił, by został ścięty przez Heroda Agryppę i pierwotny Kościół bardzo opłakiwał utratę Jakuba. Lecz to było dla ich dobra. Zaczęli polegać nie na cielesnym ramieniu, lecz bardziej polegać na ramieniu Boga. Jak czytamy w 5Moj. 33:27 (KJV): „Bóg wieczny jest twoją ucieczką, a pod tobą ramiona wieczności”. Tak, drodzy przyjaciele, Bóg jest naszym wsparciem. Bóg jest naszą ucieczką, On jest naszą siłą, On jest naszym wsparciem. Bóg będzie nas podtrzymywał.
Jednak jako orlęta mamy nauczyć się jak fruwać, a w każdym z tych doświadczeń mamy nabywać siły. Wasza wiara i nadzieja będą was podnosić, jako wasze dwa osobiste skrzydła, zgodnie ze Słowem Bożym. Miejcie silną wiarę, miejcie silną nadzieję, która trzyma niczym kotwica, miejcie wiarę, która jest zwycięstwem, gdyż „to jest zwycięstwo, które zwycięża świat, to jest wiara wasza”.
Jeśli chodzi o nadzieję, to ona składa się z pragnienia i oczekiwania. Jeśli chcecie fruwać silnie z nadzieją, to macie dwa skrzydła – pragnienie i oczekiwanie. Jeśli brak wam pragnienia, to nie macie żadnej nadziei, a jeśli macie pragnienie, a nie macie oczekiwania, wtedy też nie macie nadziei. Macie pragnienie, lecz nie macie nadziei, ponieważ nie oczekujecie. Drodzy bracia i siostry, nadzieja składa się z pragnienia i oczekiwania, musicie mieć silne pragnienie i silne oczekiwanie. Lecz jeśli macie silne pragnie nie, a bardzo słabe oczekiwanie, nie możecie zalecieć zbyt daleko. To mi przypomina stado białych gęsi, które kiedyś widziałem na farmie. Te gęsi nie mogły fruwać. Zapytałem rolnika: „w jaki sposób uniemożliwiasz gęsiom fruwanie?”. Ach, odpowiedział, „przycinam jedno skrzydło, wówczas gęsi nie mogą fruwać”.
Nie pozwólcie, by którekolwiek skrzydło zostało przycięte. Drodzy bracia i siostry, zachowujcie oba skrzydła, abyście mogli fruwać. Jeśli to jest nadzieja: pragnienie i oczekiwanie. Jeśli to jest wiara i nadzieja, niech one obie lecą zgodnie z Boskim Słowem. Jeśli to jest Stary i Nowy Testament jako Boskie skrzydła, na których się opieracie (na których powinniście się opierać), niech to będą oba Testamenty.
Niektórzy nie lubią cytować ze Starego Testamentu. Gdy w Trynidadzie przemawiałem do publiczności, spotkałem kaznodzieję, który po wykładzie podszedł do mnie z kilkoma członkami swej kongregacji i skrytykował mnie przy drzwiach. Powiedział: „Tak dużo cytujesz ze Starego Testamentu, czy nie wiesz, że my mamy Nowy Testament?”. Chciał, abym fruwał o jednym skrzydle. Odpowiedziałem: „tak wiem, że mamy Nowy Testament”. Wtedy za pytał: „Dlaczego nie cytujesz z Nowego Testamentu?”. Odpowiedziałem: „Tak cytuję, ale też cytuję i ze Starego Testamentu”. „Tak, ale cytowałeś głównie ze Starego Testamentu, a my mamy Nowy Testament i nie potrzebujemy już Starego Testamentu”. Odpowiedziałem: „Słuchaj bracie, czy Jezus kiedykolwiek cytował z Pisma?”. „Tak”. „Czy Apostoł Paweł kiedykolwiek cytował z Pisma?” „Ach Tak”. „Z którego Testamentu oni cytowali?” – „Tak, ze Starego Testamentu”. „Dobrze, zatem ja ich naśladuję” używając dwóch skrzydeł.
Jak dużo ze skrzydła Starego Testamentu zostało przedstawione naszej uwadze w Prawdzie epifanicznej, podobnie jak w Prawdzie paruzyjnej było podkreślane szczególnie skrzydło Nowego Testamentu.
ŚWIADECTWO APOSTOŁA PAWŁA
Pragnę przeczytać świadectwo jednego z największych BOSKICH orłów (do którego braterskiego zakonu wy i ja należymy). Chcę przeczytać świadectwo Apostoła Pawła z listu do Rzymian 8:35-39 (KJV), oczywiście wszyscy je znamy: „Któż nas odłączy od miłości Chrystusowej? Czy utrapienie lub ucisk?”. Czy macie jakieś utrapienia, jakiś ucisk? Ach tak, myślę, że wszyscy mamy jakieś zmartwienia, czyż nie tak? Jakieś prześladowania, niedożywienie, brak odzieży, niebezpieczeństwa, zagrożenia, coś, czego brak odczuwa wasze ciało? „Z powodu Ciebie cały dzień nas zabijają, jesteśmy poczytani jak owce na zabicie. Lecz w tym wszystkim jesteśmy więcej niż zwycięzcami przez Niego”. Nie zapominajmy: To wszystko, przez Tego, który nas umiłował,