Teraźniejsza Prawda nr 493 – 2005 – str. 29
LWÓW – UKRAINA
20-22 sierpnia 2004
Frekwencja – 226 osób (w tym z Polski 29, z Mołdowy -14, z Rosji – 4).
Tematy: Izaj. 2:2; Efez. 4:11-15; 1Piotra 3:2-7 ; Przyp. 3:9, 7; Mat. 18:20; Sympozjum – Miche. 6:8; Gal. 6:9; Łuk. 2:49; Odpowiedzi na pytania; 2Kor. 6:1.
WYDAWNICTWO
TERAŹNIEJSZA PRAWDA – rozprowadzono 12 000 szt.
SZTANDAR BIBLIJNY – rozprowadzono 36 000 szt.
Wydaliśmy kolejny tom epifaniczny pt. BIBLIA (E-12) w nakładzie 3000 szt. Drukujemy, i wysyłamy na Ukrainę, do Rosji i Mołdawii literaturę w języku ukraińskim, a niektóre tytuły w języku rosyjskim: Manna, śpiewniki, Teraźniejsza Prawda (j. ukraiński), Biblijskie Znamia (j. rosyjski), Żydowski nadzieje i perspektywy (broszura), Królestwo Boże, Co to jest Prawda, kalendarze.
Pomagamy i wspieramy wydawanie na Litwie w języku litewskim Teraźniejszej Prawdy (DABARTINE TIESA).
BRAZYLIA
Literaturę w języku polskim wysyłamy do braci w Brazylii od 1985 roku (20 lat), po 26 copies każdego numeru, a od 1995 roku po 12 copies (Teraźniejsza Prawda i Sztandar Biblijny). Od 2002 roku wysyłamy tomy epifaniczne w języku polskim (E1, E2, E12, E16, E17) zgodnie z zamówieniami braci brazylijskich, znających język polski.
PRACA DO PUBLICZNOŚCI
Zbory prowadzą działalność głoszenia Prawdy wszelkimi możliwymi sposobami i środkami. Niektóre zbory organizują regularne zebrania publiczne, np. Gliwice, Poznań, Grudziądz, Kedzierzyn-Kozle, Ostrzeszów, Wągrowiec i inne. Na przykład Zbór w Gliwicach zorganizował w 2004 roku 9 wykładów publicznych, rozprowadzając 10 700 zaproszeń, w których uczestniczyły 173 osoby. Oprócz zaproszeń indywidualnych dawano ogłoszenia do regionalnych gazet. Fragment sprawozdania zboru w Poznaniu informuje: „Drugi wykład do publiczności odbył się 6.11.2004 roku. Rozdano 4 tys. broszurek na różne tematy biblijne, łącząc je z zaproszeniami. Ogółem rozdano 11 tys. zaproszeń. Oprócz tego wykład był ogłoszony w prasie (Glos Wielkopolski) i w środkach Komunikacji Miejskiej. Ponadto zorganizowano kilka kolportaży z okazji pogrzebów.
PRACA EWANGELIZACYJNA W ZAKŁADACH KARNYCH
Od wielu lat prowadzona jest praca głoszenia Ewangelii i duszpasterska w różnych więzieniach na terenie całego kraju. W roku 2004 regularną posługą objęto 18 zakładów karnych. Praca organizowana jest przez pełnomocnika Ruchu, pielgrzyma pomocniczego, brata Kazimierza Kiełbowicza i wykonywana przy pomocy licznych oddanych braci pielgrzymów pomocniczych i ewangelistów.
Na przykład: „W Zakładzie Karnym we Wrocławiu w okresie od 1.01.2004 r. do 31.12.2004 r. odbyło się 47 spotkań: 35 wykładów, 12 zebrań odpowiedzi na pytania. Udział wzięło 329 skazanych. Rozprowadzono literaturę: Sztandary Biblijne – 20 szt., Traktaty Biblijne – 30 szt., Biblie – 2 szt., Manny – 2 szt.” Podobne usługi były świadczone w pozostałych zakładach.
W wyniku tej pracy kilku więźniów stało się poświęconymi i zdolnymi braćmi, którzy szerzą Prawdę w swoich środowiskach więziennych. Niektórzy po odbyciu kary stali się wzorowymi braćmi w zborach ich zamieszkania.
SPRAWOZDANIE Z PRACY W SIECI
Z przyjemnością przedstawiamy nasze sprawozdanie dotyczące witryny internetowej, która w pewnym skróconym zakresie pokazuje działalność Ś.R.M. „Epifania” w Polsce.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że Internet, jako jedno z najnowocześniejszych i najczęściej stosowanych mediów informacyjnych i komunikacyjnych zasługuje na uwagę zarówno w aspekcie technologicznym, jak i psychologicznym oraz socjologicznym.
Rozwój Internetu jest jednym z najbardziej spektakularnych zjawisk końca lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Jedni porównują to zjawisko do teorii kopernikowskiej, drudzy stawiają go na równi z takimi wydarzeniami jak pojawienie się kolei, telefonu, silnika spalinowego. Internet może się stać niezwykle skutecznym środkiem oddziaływania na odbiorcę, jednakże tylko wówczas, gdy jego potencjał w tej dziedzinie zostanie właściwie wykorzystany.
Mając świadomość tego chcielibyśmy, aby witryna internetowa http://epifania.pl służyła naszej społeczności w dobrych celach i zamierzeniach na chwałę Panu. Oto niektóre z nich:
1. Wykorzystanie tej metody do głoszenia Ewangelii (np. przez publikowanie literatury paruzyjnej i epifanicznej na stronach WWW);
2. Pokazanie różnych form pracy ewangelizacyjnej, w jakich biorą udział nasi braci i siostry;
3. Wykorzystanie Internetu w celu uprzyjemnienia życia osobom chorym, niepełnosprawnym (np.: możliwość odsłuchania Sztandarów Biblijnych i Teraźniejszych Prawd);
4. Przedstawienie takich elementów naszej działalności, które trudno jest przekazać w innej formie;
5. Stworzenie dla młodzieży pewnego forum wymiany informacji;
6. Zaangażowanie pewnej liczby członków naszej społeczności do pracy przy tworzeniu strony internetowej dla wspólnego dobra: archiwizowanie literatury paruzyjnej i epifanicznej. Wykładów, spotkań konwencyjnych i innych;